„Najde-li se někdo, kdo nabídne lepší podmínky, budeme o tom jednat,“ řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS). Podle něho se změnila některá fakta, a proto je třeba vilu tímto způsobem znovu nabídnout. Nadace ji má například získat nikoli už na devadesát, ale jen na čtyřicet let.

„Změnilo se i to, že městská část s Nadací opraví vnitřek objektu a teprve pak paní Mládková zaplatí 23,8 miliónu korun jednorázově a každý rok pak nájemné ve výši koruny za den,“ uvedl místostarosta Michal Valenta (ODS). Radnice příliš nepočítá s tím, že by o vilu projevil nyní zájem někdo jiný, a zastupitelstvo by tudíž mohlo smlouvu schválit ještě tento měsíc. Do tří let by měla být zprovozněna. „Je to nejzazší termín,“ míní Valenta.

Vilu se snaží městská část udat už několik roků a vypsala již tři soutěže. Tu první na zákrok antimonopolního úřadu nakonec zrušila. Druhá soutěž byla zrušena krátce po vyhlášení. Do třetí se přihlásila jen Meda Mládková. Vilu chtěla získat záměrem vyvěšeným na úřední desce. Nyní se to bude opakovat. Radnice už do vily investovala přes 18 miliónů po povodni v roce 2002.