O vánoční atmosféru u vás doma se postará například Eucharis, která má zajímavě tvarované bílé květy připomínající bílé narcisy. Je nejen oblíbenou řezanou květinou, která hraje prim při tak speciálních událostech, jako jsou svatba či Vánoce, ale pěstuje se i jako působivá hrnková rostlina, která kvete až třikrát do roka.

Šeřík (Syringa) symbolizuje něžnost první lásky a city všeobecně. Právě jeho bílé květy jsou pro vánoční aranžmá ideální. Šeřík je nejen okouzlující, ale i nádherně voní. Mnoho lidí vnímá vůni šeříku jako svěží a ovocnou, a proto je řezaný častou výzdobou domácností. Kvůli mimořádné vůni se esence šeříku využívají při výrobě parfémů a mýdel.

:. Zlaté doplňky dodají bytu slavnostní ráz. Ozdoby nemusí být jen na klasickém vánočním stromku... Foto Holandská květinová kancelář

Moderní bílá

Bílá je barvou nevinnosti, dokonalosti a čistoty a v přeneseném významu i čistých a jednoduchých linií moderního designu. V současné bytové architektuře je jednou z nejpopulárnějších barev. Bílá ale také navozuje zimní atmosféru, protože je barvou sněhu. A sníh rozhodně v představě dokonalých Vánoc nesmí chybět.Stejně jako roste popularita bílé v moderních interiérech, šíří se i obliba orchidejí. Exotické květiny, dříve považované za velice luxusní zboží, jsou dnes běžně k dostání a právě letos mohou dotvořit atmosféru vašich moderních Vánoc.

:. Špendlíky s perleťovou hlavičkou vypadají, téměř jako by byly součástí této elegantní květiny. Foto Holandská květinová kancelář

Květy orchidejí podněcují fantazii, jsou exotické, výrazné, nádherně tvarované, zdobené pozoruhodnými vzory v pestrých barvách. K velmi vyhledávaným orchidejím patří rod Cymbidium.

Velmi krásná je také Phalaenopsis. Tyto orchideje nalezneme v celé řadě barevných variant, zejména bílé, růžové a žluté. Květy jsou svojí barvou, tvarem a kresbou tak ojedinělé, že mohou stát ve váze i zcela samotné.