Hlavní obsah
Jaguar I-Pace - první elektromobil jaguaru Foto: Jaguar

Tuningová divize Jaguaru bude ladit také elektromobily

Firemní divize Special Vehicle Operations (SVO), což je takový tuning pro bohaté, kteří chtějí mít Jaguar opravdu originální, bude vylepšovat také elektromobily.

Jaguar I-Pace - první elektromobil jaguaru Foto: Jaguar
Tuningová divize Jaguaru bude ladit také elektromobily

Jistě si pamatujete, že na autosalonu v Ženevě představil Jaguar svůj první čitý elektromobil – Jaguar I-Pace. [celá zpráva]

Nebude poslední. Jaguar už dávno oznámil, že těch elektromobilů bude víc. Dokonce pro ně vyvinul i speciální podvozkovou část. Jenže je tu i divize SVO, která jednak staví auta na zakázku pro bohaté a také připravuje speciální výkonné verze SVR. A právě tyhle výkonné verze budou mít i elektromobily.

John Edwards, šéf SVO, se vyjádřil v rozhovoru pro australský server Motoring, že tohle je teď na pořadu dne. „Je to totálně jiná liga, ale já stále hledám nové výzvy a moji lidé milují řešit problémy. Pravidla silných aut na tradičním trhu (se spalovacími motory. pozn. red.) jsou už určena. V elektrických vozech žádná pravidla nejsou, a tak to chceme být my, kdo tyto principy ustanoví,“ řekl Edwards.

Jaguar I-Pace eTrophy SV

Foto: Jaguar

A že je to jen hudba budoucnosti? Tak to jste na autosalonu v Ženevě nebo ve zprávách nezachytili blankytně modrý Jaguar I-Pace, který je speciálem na okruhy. Dvacet závodních aut bude soutěžit na deseti různých okruzích světa v seriálu Jaguar I-Pace eTrophy SV. Navíc teď připravuje Jaguar jeden vůz i na speciální závody Formule E pod hlavičkou závodního týmu Panasonic Jaguar Racing. Samozřejmě že všechno je dílem divize SVO.

Zbývá otázka, jak často bude SVR model elektrický. Letos, příští rok i v roce 2020 má být představen jeden model s označením SVR.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků