Hlavní obsah

Nejrychlejší zahradní sekačka světa se projela po závodní trati

Do britského Goodwoodu na právě probíhající Festival rychlosti kromě současných i historických perel světa motorů přijel i jeden neobvyklý stroj. Je to zahradní sekačka Honda Mean Mower V2, která je poháněna motorem z Hondy CBR1000RR Fireblade. Takže je jasné, že tahle sekačka na trávu bude ukrutně rychlá.

Nejrychlejší zahradní sekačka světa se projela po závodní trati

Sekačku na trávu od Hondy pohání litrový motor ze sportovní motorky, takže při rozjezdu je vidět, jak s vozítkem cvičí. Nezaměnitelný je také zvuk motoru. Řidič v rámci jízdy do vrchu na Festivalu rychlosti v Goodwoodu sekačku nijak nešetří a jede s ní na plný plyn.

Motor o výkonu zhruba 190 koní se nechá vytočit až k hranici 13 tisíc otáček, samotný traktůrek má famózní poměr hmotnosti a výkonu - 1000 koní na jednu tunu. Zrychlení na stovku Honda u tohoto 2,5 metru dlouhého stroje neudává, maximální rychlost dosahuje závratných 241 km/h. Převodovka je manuální, šestistupňová.

Honda Mean Mower V2 je již druhým podobným strojem japonského výrobce. První generace se ukázala před pěti lety, tehdy měla výkon 109 koní a maximální rychlost 209 km/h. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků