Hlavní obsah

Další Shelby na kolbišti - tentokrát kabriolet

Jméno Caroll Shelby není třeba moc představovat. Tento pán je jedním z fenoménů světového motorismu. Své jméno spojil s Fordem a jeho tovární úpravy mustangů jsou vyhledávaným zbožím. Nyní přichází další generace Fordu Mustang Convertible s jeho jménem.

Další Shelby na kolbišti - tentokrát kabriolet

Shelby Mustang GT Convertible navazuje na nedávno uvedené kupé. Jenže tohle auto je prostě o kousek lepší, protože dokáže složit střechu za sedadla. A to se v horkem rozpáleném létě přece hodí.

Vůz má ten samý motor, který pracuje v kupé - vidlicový osmiválec o objemu 4,6 l s výkonem 235 kW a točivým momentem 447 N.m. Je to o něco víc, než má sériová verze. Je to výsledek kitu Ford Racing Power, který obsahuje kompletní nový výfuk, větší vstřikovače, novou elektroniku a samozřejmě i průchodnější vzduchový filtr.

Hurst Shifters se zase postarali o převodovku, když ve voze je nasazený sériový pětistupňový manuál, ovšem se zkrácenými drahami řazení. Kdo by chtěl mí pohodu, může si pořídit i automat. Úpravami prošel i podvozek, který je nižší, tužší, ale není nastavitelný.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Vzhled kopíruje prakticky kupé - nová je maska chladiče, nárazník, kožené čalounění interiéru... Karoserie je samozřejmě speciálně lakovaná. Nově lze objednat pod dva "rychlé pruhy" novou metalízu Vista Blue.

Kdo by toužil po tomto voze, musí si pospíšit. Výrobce plánuje limitovanou sérii 2300 kusů a společně s kupé chce letos prodat celkem 6000 vozů. Někdo ale tento model ještě nevidí jako ten nejlepší a tak pošilhává po již dříve představeném King of the Road Shelby GT500KR [celá zpráva] či verzi GT-H. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků