Základem je hatchback, který ještě ani nevyjel v jediném exempláři z bran závodu [celá zpráva]. Jeho dynamická karoserie však láká mnoho lidí, kterým se zdá být vůz opravdu lákavým zbožím. To si uvědomilo i Volvo, které pustilo třem nejznámějším tuningovým firmám upravující její vozy vždy po jednom automobilu, aby si s ním dělali, co chtějí, jen aby mohli prezentovat vůz na SEMA.

Firma iPd připravila automobil, který díky přeplňování dostane z motoru až 294 kW. Podvozek disponuje nastavitelnými tlumiči. A nebyla by to značka iPd, aby nenabídla specialitu v podobě zvukové audioaparatury, která má na výběr buď zdroj hudby přímo z autorádia Alpine, nebo z přehrávače iPod od Apple. Karoserie je lakována jako švédská vlajka.

Heico se rozhodlo jít trochu jiným směrem - z C30 vytvořilo vůz pro zimní radovánky. Do držáků na zadní stěně se vejdou dva snowboardy a doprava na místo určení je zaručena díky zvýšenému podvozku a pořádným pneumatikám s drapáky.

Poslední úprava je nejsportovnější. Evolve sice nevydalo žádné bližší technické specifikace, ale podle představitele firmy prý není důvod si nemyslet, že by k sobě měla Formule 1 a Volvo moc daleko. Tuning prostě zmůže všechno. Kola zaražená do blatníků na obrázku jasně dokládají, že tady asi technici neskončili jen u snížení pružin.

Další informace o všech vozech budou k dispozici pravděpodobně až během výstavy.