Už několikrát jsme upozorňovali na možnost koupě zajímavých vozů na stránkách eBay.com. Jenže ne každý chce mít doma filmové vozy, jako byl Lotus z Bonda [celá zpráva]. Někteří chtějí mít spíš technické zajímavosti, které jsou na světě pouze v jediném vydání. Právě ti by měli zbystřit pozornost. Průchodnost vozu Jeep Wrangler je příkladná. Jenže ne všude projede. Představte si třeba písečné duny, kde by se automobil zahrabal během několika vteřin. Domácí kutil z USA se rozhodl, že z klasické čtyřkolky si udělá drsnou šestikolku.

K základu vozu z roku 1981 byl dodán v roce 1994 novější čtyřlitrový zážehový čtyřválec se vstřikováním, speciální chladič pro heavy-duty automobily, upravenou olejovou vanou... Jenže to hlavní najdeme na podvozku. Zadní část byla totiž získala dvě nápravy - střední náprava dostala závěs z třičtvrtětunky Ford a zadní zase čtyřprvkové ukotvení. Ruční brzda funguje na všechny nápravy Zadní nápravy jsou odpruženy vzduchovými vaky Firestone. Jeden z nich je sice prasklý, ale majitel nabízí v ceně nový, ještě zabalený v krabici.

Předělaný byl i interiér, kde najdete nové budíky teploty oleje, vody, signalizace tlaku v pneumatikách, speciální "bikiny" střechu s možností nasazení plastového hardtopu, uzamykatelný úložný prostor a další. Cena tohoto speciálu je 18 000 dolarů, tedy asi 405 000 Kč.