Když se představila nová generace modelu 911 (996) v roce 1997, všichni byli zděšeni. "Vodou chlazený motor? Cože? To přece už není Porsche!" Jenže pak přišly testy, první prodané vozy a všichni si oddechli. Tohle auto je stále stuttgartský kousek, jenže s mnohem lepšími jízdními vlastnostmi a silnějšími a spolehlivějšími motory. Boxer zůstal, tak o co jde...

Ke klasickým světlometům

Jenže přišla další generace a s ní i zklamání. Model 997 se totiž vrátil ke starým dobrým osvědčeným eliptickým světlům a nemá už "rozteklé volské oko". Majitelé vozů 996 tak byli hodně smutní a mnoho z nich stále touží po nové 997. Nyní jim Hamann nabízí speciální kit, který změní vzhled ze staré 996 na novou 997.

Úpravou tak prošla celá přední část - nárazník, světlomety, část blatníků a další drobné díly. Blinkry se nyní přestěhovaly do předního spoileru, ale uprostřed se objevily další dvě štěrbiny pro přívod vzduchu.

Pro všechny typy

Jenže Hamann se nezaměřil jen na předělání historie, ale i na zlepšení dalších dílů. Všechny komponenty jsou vyrobeny z uhlíkových vláken, nové prahy mají v zadní části slušné otvory pro přívod vzduchu k zadním brzdám, v zadním nárazníku je zase prostor pro odvod již horkého vzduchu a změnou prošel i výfuk, který dostal rozdílné průměry koncovek.

Úpravu lze provést na všech typech 996 - Carrera, Carrera 4 (i ve verzích Cabrio), Targa, GT2, GT3 a Turbo.

Samozřejmostí je u značky Hamann i úprava motorů, podvozků a dalších částí. Tu si může zákazník vybrat podle svého. Výkon může dosahovat až 478 kW, což stačí na 350 km/h (Turbo a GT2).