Autorem je totiž TUNE IT! SAFE!, což je jakási iniciativa za bezpečný tuning podle všech zákonných norem. U vzniku stálo třeba německé ministerstvo dopravy nebo tamní policie. A v rámci tohoto vozu jsou patrony, stejně jako asociace automobilových tunerů (VDAT).

Tento jediný model postavili TIKT Performance, nasadili speciální bodykit, který zahrnuje přední lízátko, zvětšené podběhy i prahy nebo třeba křidélko na odtahové hraně zádě. Samozřejmě přibyla i pořádná kola – vpředu devatenáctipalcová, vzadu dvacetipalcová, obutá do pneumatik Hankook Ventus S1 evo. K policejnímu vozu pak patří neodmyslitelně i pořádné světelné houkačky, které jsou originál policejní od firmy Hella.

TUNE IT! SAFE! Chevrolet Corvette

TUNE IT! SAFE! Chevrolet Corvette

FOTO: TUNE IT! SAFE!

Pro policejní honičky na tamních dálnicích by asi standardní osmiválcový motor s objemem 6,2 litru s výkonem 343 kW a točivým momentem 630 Nm mohl stačit. Ostatně auto zrychlí na stovku za 4,2 sekundy a maximálka je 290 km/h. Tomuhle by načipované BMW neujelo.

Automobil bude představen na tuningové výstavě v Essenu a pak se podívá na několik regionálních výstav a tuningových srazů, aby propagoval rozumný tuning.