Je to už rok, co Novitec nabídnul svým zákazníkům kit na zvýšení výkonu motoru, který nenechal nikoho na pochybách, že Novitec opravdu umí. Nasadil totiž k motoru dvojici kompresorů s vlastním olejovým okruhem, mezichladič stlačeného vzduchu, nové vstřikovače, řídicí jednotku, zvětšený chladič vody... Kompletně to dalo na motorové brzdě pěkných 468 kW při 8200 ot./min a točivý moment 638 N.m při 6250 ot./min. Majitelé se tak mohou opájet maximální rychlostí 348 km/h a tváře jim odkrví zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 s.

Jenže Novitec se s výsledkem nespokojil. Nyní přichází s novinkou - verzí Evoluzione. Dvojice kompresorů Rotrex má zvýšený průtok vzduchu, s níž bylo možné zvednout i tlak. K tomu bylo zapotřebí ještě jednou se podívat na procesor v řídicí jednotce, upravit znovu vstřikovače...

Se zvýšeným výkonem jde ruku v ruce i vylepšená aerodynamika. Nové úpravy od firmy v předním nárazníku, nové prahy a velké přítlačné křídlo na zádi byly optimalizovány v aerodynamickém tunelu.

A výsledek? Zatím se Novitec pochlubil pouze s výkonem. Ten se zvedl o dalších 20 koní (14,7 kW). Jak se posune maximálka a zrychlení nám Novitec asi sdělí až na další velké výstavě, kde se bude prezentovat - tedy patrně na frankfurtském autosalonu.