Vrcholem v řadě BMW 7 je zcela jistě dvanáctiválec o objemu šest litrů. jenže to je už slušná porce sama o sobě a moc se s ní udělat nedá. To vidlicový osmiválec už dává větší prostor pro tuning.

Burkard Bovensiepen si jako svůj střed zájmu vybral menší z osmiválců o objemu čtyři litry, který převrtal na 4398 ccm. Kompresní poměř 9:1 není zrovna závodní hodnota, ale je třeba si uvědomit, že k motoru je připojen kompresoru typu Nautilus (klasický odstředivý kompresor), který zvětší pracovní tlak vzduchu na slušnou úroveň.

Díky zachovanému systému Valvetronic (samozřejmě patřičně upravenému) je křivka točivého momentu pořádně vysoká. Vždyť také vrcholí na hodnotě 700 N.m při 4250 ot./min. Maximální výkon je podle výrobce 368 kW při 5500 ot./min.Automobil pro dosažení těchto hodnot však musí spalovat benzín o oktanovém čísle 98. Maximální rychlost vozu je 300 km/h, a to i ve verzi s prodlouženým rozvorem. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 4,9 resp. 5,0 s

Velmi zajímavá je však i hodnota spotřeby. Alpina se na každé stránce chlubí tím, že vůz spotřebuje pouhých 12,8 l na 100 km. Emisemi CO2 308 g/km se však vůz jen směje nově schvalovanému evropskému zákonu o limitu splodin CO2 u nových automobilů na hranici 130 g/km [celá zpráva].