Tento sedan je větší než již dnes prodávaná Lada Kalina. Velikostně zapadá o třídu výš - jeho rozměry jsou 4350 x 1680 x 1420 mm. Klasická tříprostorová karoserie stojí na podvozku o rozvoru 2492 mm. Zavazadlový prostor nabízí prostor, do kterého se vměstná až 430 l nákladu.

To je hlavní charakteristika vozu, který již příští rok přijde na český trh. Samozřejmě, že je zatím předčasné mluvit o konkrétním termínu a cenách. Stejně tak musíme ještě stále čekat na Ladu Kalinu Kombi.

:. Lada Priora je nyní v sedanu, v Rusku je již připraven i liftback.

Ale zpátky k Prioře. Automobil se zatím nabízí s jediným motorem - zážehovou šestnáctistovkou s výkonem 72 kW při 5600 ot./min a s točivým momentem 145 N.m při 4000 ot./min. To vše při použití 95oktanového benzínu. Vůz by podle technických údajů měl mít kombinovanou spotřebu 7,2 l na 100 km a maximální rychlost s pětistupňovou manuální převodovkou (jiná v nabídce ani není) je 183 km/h.

Vůz zachovává design Lady Kaliny, tedy kulatější příď i střechu, ale ve větších rozměrech se obliny více rozpustí. Interiér je sice strohý, ale proti řadě 111 je to nebe a dudy. Pro nenáročné řidiče to jistě bude stačit. Na zadních sedadlech je místa dost - pokud bychom jej měli s někým srovnávat, klidně bychom zde uvedli Škodu Fabia.