Hlavní obsah

VIDEO: Ford Focus RS se začal sériově vyrábět

Dlouho očekávaný ostrý hatchback, Ford Focus RS, se konečně začal sériově vyrábět. Už krátce po světové premiéře evidoval Ford tisíc závazných objednávek. Tento týden se rozjela výroba v německé továrně Saarlouis.

VIDEO: Ford Focus RS se začal sériově vyrábět

„Česká prodejní cena není v tuto chvíli stanovena,“ řekl Novinkám Martin Linhart, tiskový mluvčí českého zastoupení Fordu. Vrcholná verze Focusu by se podle něj měla v Česku začít prodávat na přelomu dubna a května.

Na významné trhy se Focus RS dostane už v březnu - například do Velké Británie, Švýcarska nebo Německa. Celkem se Focus RS bude prodávat ve 20 evropských zemích. Focus RS bude stát 39 000 eur, tedy zhruba 980 000 korun.

O Focusu RS se také dočtete zde a zde

Focus RS bude pohánět 2,5 litrový benzínový pětiválec s výkonem naladěným na rovných 300 koní. Točivý moment dosahuje hodnoty 410 Nm.

:. Ford Focus RS - nejrychlejší sériový Focus v historii

Verze 4x4 nebude

Při vývoji Fordu Focus RS se vývojový tým zaměřil kromě jiného na odstranění problémů s trakcí, kterým někdy čelí velmi výkonné vozy s pohonem předních kol.

Díky řadě inovací, vyvinutých na základě zpětné vazby od majitelů dřívějších sportovních vozů Ford, dosáhli specialisté stanovených cílů v oblastech trakce, ovladatelnosti a citlivosti řízení i bez použití nákladného, těžkého a prostorově náročného pohonu všech čtyř kol.

Nový Ford Focus RS je vybaven inovativním předním zavěšením „RevoKnuckle“, které potlačuje přenos točivého momentu do řízení, což nezřídka bývá Achillova pata silných vozů s předním pohonem.

Pro Focus RS byla vyvinuta speciální verze elektronického stabilizačního systému ESP. Ta umožňuje i při zapnuté stabilizaci dravý styl jízdy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků