Hlavní obsah

Toyota Supra se ukázala v Goodwoodu, zatím s maskováním

Na právě zahájeném Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu se dle očekávání ukázala nová generace Toyoty Supra, kterou japonská automobilka vyvíjí společně s BMW. Sériová verze zatím neshodila maskování.

Toyota Supra se ukázala v Goodwoodu, zatím s maskováním

Toyota zatím oficiálně nic neprozradila. Víme jen, že motor bude umístěný vepředu a poháněna budou zadní kola. Neoficiálně víme, že pod kapotou budou čtyřválcové motory stejně jako v případě BMW.

Mnichovská automobilka pro chystaný model Z4, který má stejnou techniku jako nová supra, potvrdila třílitrový šestiválec o výkonu cca 340 koní. Ten známe z mnoha modelů s modrobílou vrtulí a nutno říci, že je vynikající.

Toyota zatím název Supra nepotvrdila, v Goodwoodu nový model startuje pod označením A90. Na slavné, necelé dva kilometry dlouhé trati se ukázala v poklidném tempu, záznam jízdy si můžete pustit na přiloženém videu.

Světovou premiéru již skutečně odhaleného auta očekáváme ještě letos, stejně jako v případě nové generace BMW Z4. Do prodeje se oba konkurenti Porsche Boxster dostanou až příští rok, v případě BMW Z4 to bude v březnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků