Hlavní obsah

Toyota plánuje další hybridní řadu

Velký úspěch hybridních vozů značky Toyota přiměl vedení firmy k přehodnocení dalších plánů. Podle japonského deníku Nikkei je zájem o hybridní vozy tak velký, že bude muset být uspokojen ještě další řadou hybridních vozidel.

Toyota plánuje další hybridní řadu

Současná Toyota Prius [přečtěte si její test] je už na konci svého života. Zanedlouho by se měla objevit další generace hybridního vozu, a to hned ve třech velikostech. [celá zpráva]

Jenže nabídka by i tak měla prý být nižší než budoucí poptávka. Vždyť podle odhadů se má jen v roce 2009 prodat až 100 000 hybridních vozidel této značky. Právě tento rok se proto na tokijském autosalonu objeví koncept nového hybridního modelu, jenž bude následně vyráběn i sériově. Zatím není jasné, do které ze tříd bude spadat, ale je jisté, že o jeho pohon se bude starat nová generace hybridního systému. Ten by měl být mnohem úspornější než současný a především by měl splňovat i nejpřísnější limity Euro 5, které vstoupí v platnost v dalším desetiletí.

Problémy s bateriemi

Toyota však před nedávnem přiznala, že její plán uvést na trh novou generaci modelu Prius se asi o půl roku opozdí. Může za to externí dodavatel akumulátorů. Budoucí prius totiž má přejít z technologie nikl-metal hybridních akumulátorů na lithium-iontové. Ovšem nové akumulátory jsou nestabilní a silně se přehřívají, což může znamenat až jejich roztečení nebo dokonce výbuch. Dodavatel tak požádal ještě o další čas na výzkum.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků