Hlavní obsah

Toyota bude mít sporťák v roce 2008

Toyota tajně chystá výrobu nového sportovního vozu, který je na bázi konceptu Lexus LF-A. Tento luxusní model s velkým výkonem by měl být uveden na trh v USA a Japonsku již v roce 2008. Do Evropy se však dostane hned vzápětí.

Toyota bude mít sporťák v roce 2008

Pravděpodobně na zimním autosalonu v Detroitu 2008 dojde k odhalení nového supersportu Lexus LF-A (jméno se ještě zcela jistě změní). Tento automobil bude vycházet ze stejnojmenného konceptu, který byl představen již před rokem.

LF-A [celý článek] disponuje technikou z Formule 1 a podle japonských médií se již nyní prohání na okruhu, kde se jezdí Velká cena Japonska F1. Zde se technici snaží implantovat co nejvíce vlastností závodního speciálu do sériového vozu.

Lexus LF-A pohání vidlicový desetiválec o objemu 5,0 l, ale s úpravami pravidel závodů Formule 1, kdy soutěžní tým Panasonic Toyota letos přechází na osmiválec, patrně dojde ke změně i u sériového vozu. Na druhou stranu Honda připravuje nový NSX s desetiválcem a bude velmi zajímavé pozorovat, zda se Toyota rozhodne nezůstat pozadu.

Cena vozu se bude pohybovat kolem 100 000 liber, v přepočtu tedy asi 4 200 000 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků