Hlavní obsah

Škoda chce od roku 2010 montovat v Indii model Yeti

Česká Škoda Auto plánuje posílit svoji pozici na indickém trhu a od roku 2010 zde začne prodávat lehký terénní vůz Yeti. Nový model by se měl také montovat v místním závodě z dílů vyrobených v českých Kvasinách. Uvedl to v rozhovoru pro internetový server ZigWheels.com člen představenstva a ředitel prodeje Škoda Auto India Thomas Kühl.

Škoda chce od roku 2010 montovat v Indii model Yeti

Škoda prodává v Indii modely Octavia, Superb a Fabia. Loni se prodej vozů v zemi zvýšil o 31,9 procenta na 16 051 vozů.

Yeti by měl na trh přijít ve druhém čtvrtletí letošního roku, představen bude na autosalonu v Ženevě. V Indii se má podle Kühla poprvé představit na autosalonu Auto Expo v Dillí příští rok v lednu.

Kühl také v Indii slavnostně otevřel již 60. obchodní zastoupení automobilky. Škoda doufá, že do konce roku bude mít v zemi 65 obchodních zastoupení.

Škoda je v Indii od roku 2000

Škoda Auto vstoupila na indický trh v roce 2000 a o rok později začala v Aurangabádu montovat škodovky. Nejprve se zde vyráběla octavie, později se výroba rozšířila i o superby a fabie.

Škoda Auto loni zvýšila prodej aut o 7,1 procenta na rekordních 674 530. Rekordní čísla zajistili automobilce především zákazníci z východní Evropy a Číny. Kromě továren v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí a Indii má automobilka závody také v Číně, Rusku a na Ukrajině.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků