Hlavní obsah

Renault Clio Grandtour v sériové podobě

Francouzský Renault Clio už bude mít i verzi kombi. Na podzimním autosalonu už si značka nebude hrát s třídveřovým konceptem, ale představí skutečnou sériovou pětidvěřovou verzi.

Renault Clio Grandtour v sériové podobě

Automobil na rozdíl od třídveřového konceptu Renault Clio Grand Tour dostane mnohem klasičtější tvary a především pět dveří. Jako Shooting Brake (jak se tento typ karoserie nazývá) by si tohle auto asi vážně moc lidí nekoupilo.

Renault Clio Grantour (s takovým jménem se bude na českém trhu od začátku roku 2008 prodávat) bude však na stánku Renaultu ve Frankfurtu trochu zamaskováno. Tam se totiž ukáže jako Clio Estate. Ale název nic nemění na tom, že vůz o délce 4,2 m nabídne cestujícím zavazadelník o objemu 439 l, což je méně, než má nová Škoda Fabia Combi (480 l), ale více než další konkurent Peugeot 207 SW (427 l).

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Více toho o modelu Renault zatím neprozradil. Jen ve své tiskové zprávě uvedl, že kombi bude mít všechny prvky bezpečnosti a komfortu, jako má hatchback. Takže se jistě setkáme se šesticí airbagů (sedmý protiskluzový je zatím nabízen je ve třídveřové verzi), s bezpečnostními opěrkami hlav, palubním počítačem, širokým výběrem autorádií... Jak to ovšem bude s náhradním kolem zatím Renault mlčí. Možná při honbě za litry objemu plnohodnotnou rezervu zmenšili na dojezdovou, možná ne. Uvidíme na autosalonu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků