Hlavní obsah

První fotografie nové Toyoty Yaris

Japonská automobilka zveřejnila první fotografie nové generace malého modelu Yaris. Ten se ve světové premiéře představí na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Prodej bude zahájen ještě letos.

První fotografie nové Toyoty Yaris

Toyota Yaris patří mezi malá vozidla, na trhu si tak konkuruje například se Škodou Fabií, Seatem Ibiza, Renaultem Clio či Peugeotem 207. Základní tvar karoserie Yarisu se nezměnil, nová je přední maska s protáhlými světlomety i mřížka chladiče. Zadní světla mají podobný tvar jako u minulé generace, změnil se však tvar pátých dveří.

Toyota zatím mnoho technických detailů neprozradila, ty si patrně nechává až na zářijovou premiéru. Jisté je, že v nabídce budou tři agregáty: benzínové zastupuje 1.0 VVT-i a 1.33 VVT-i, dieselové pak 1.4 D-4D. Přesná data výkonů, spotřeby a dalších technických parametrů zatím nejsou k dispozici.

Evropská verze Yarisu se bude vyrábět ve Francii. Světovou premiéru bude mít nový model v září na autosalonu ve Frankfurtu, prodej bude zahájen v následujících týdnech. Prodejní cenu zatím Toyota neoznámila.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Toyota najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků