Hlavní obsah

Představujeme čínské automobilky: Zhongxing

Tato automobilka není známá asi vůbec. Tedy možná jen do té doby, dokud se neřekne její dnes používané jméno ZX Motors. O ní se mluvilo jak minulý, tak i tento rok v souvislosti s tím, že jako první čínská automobilka má smlouvu na vývoz automobilů do USA.

Představujeme čínské automobilky: Zhongxing

Automobilka je společně vlastněná dvojicí podniků Hebei Tianye a Taiwan Unite Leading. Ovšem už ve svých ranných dobách se postarala o jedno prvenství. Díky úzké spolupráci s Taiwanskou společností dokázala dojednat velký obchod v Rusku. Zde se produkuje model Admiral, který je určen výhradně pro rusky mluvící trhy.

V Číně se vyrábí tři modely. Land Mark je střední SUV, jenž má zážehový řadový čtyřválec o objemu 2,35 l s výkonem 94 kW a točivým momentem 196 N.m. Vůz splňuje emisní normy Euro III, což ovšem nestačí, protože právě Land Mark bude v roce 2008 exportován do USA přes ZX Automobile Company of North America, Inc. To už větší šanci má dvouapůllitr se šestnácti ventily v hlavě a výkonem 104 kW. V nabídce je také turbodiesel s 81 kW. Tento rok byla ovšem představena nová generace vozu Land Mark, která má modernější karoserii, ovšem stejné motory.

:. Zhongxing Landmark

Do USA ještě půjde model Grand Tiger. Jedná se o technicky i vzhledově stejný vůz jako starý Land Mark, ovšem ve verzi pickup.

Posledním modelem je už poněkud zastaralý automobil Admiral, jenž si prý váží zákazníci pro jeho jednoduchost a neuvěřitelnou výdrž. jedná se o klasický pickup s rozměry 5178 x 1707 x 1655 mm, jenž naloží až pět cestujících nebo 500 kg nákladu. V nabídce jsou čtyři motory ve výkonovém rozpětí 57 - 94 kW, které spolupracují s pětistupňovou manuální převodovkou a mohou pohánět i všechna kola

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků