Hlavní obsah

Automobilka Porsche připravila pro tento rok verzi pro fajnšmekry, postavený na bázi modelu 911. Jedná se o supervýkonnou verzi s dvojitým turbodmychadlem označenou GT2. Na světě jsou už první fotografie.

Porsche 911 GT2 bude nádherný kus

První informace o novém Porsche 911 GT2 jsme přinesli jíž minulý týden. [celá zpráva] Tehdy však ještě nebyly k dispozici kvalitní fotografie. Nyní se ale už na internetu objevily, i když Porsche ještě žádnou oficiální zprávu nevydalo.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Ze snímků je vidět, že automobil doznal pořádných změn nejen na technice, ale i na karoserii. Přední nárazník je zcela nový a disponuje sníženým dolním lemem a malým nádechem vzduchu mezi světlomety. Pro lepší proudění vzduchu jsou upraveny také prahy, před zadními koly se pak objevují velké vstupy vzduchu pro chlazení brzd (pravděpodobně keramických). Velkých úprav se dočkala také záď. Zde je zcela nové přítlačné křídlo s doplňkovými vstupy vzduchu a zadní nárazník má výrazné žebrování pro odvod tepla z motoru a brzd. Překvapující může být instalace pouze dvojice koncovek výfuků.

Síla je vše

GT2 bude pohánět plochý šestiválec o objemu 3,6 l, který dokáže díky dvojici turbodmychadel ze sebe dostat 390 kW při 6500 ot./min a točivý moment 693 N.m bude k dispozici v neuvěřitelném rozmezí 2200 - 4500 ot./min. Maximální rychlost by měla být 328 km/h a zrychlení z klidu na stovku automobil zvládne za 3,6 s.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků