Hlavní obsah
Jak vidno, zadní světla dostanou novou grafiku, velmi pravděpodobně zmizí světla přímo z víka kufru (zde je nalepena pouze samolepka). Foto: Radek Plavecký, Právo

Omlazený superb přistižen a vyfotografován

Zatím ještě částečně maskovaný fóliemi brázdí silnice facelift Škody Superb. Na fotografii jsou zřejmá nová zadní světla, která zapadají do čerstvého designerského stylu, jaký je použitý i na nové octavii třetí generace a na rapidu.

Jak vidno, zadní světla dostanou novou grafiku, velmi pravděpodobně zmizí světla přímo z víka kufru (zde je nalepena pouze samolepka). Foto: Radek Plavecký, Právo
Omlazený superb přistižen a vyfotografován

Nejluxusnější model Škody se ještě letos představí v omlazené verzi. Dorazí jak verze sedan/liftback, tak praktičtější kombi. Hlavní důvody jsou dva: jednak se druhá generace s interním kódem B6 vyrábí již od roku 2008, tj. pět let (netypické je, že po celou dobu Škoda neuvedla omlazenou verzi).

Druhým důvodem jsou nové bezpečnostní a komfortní prvky výbavy, které dostala nová octavia a díky nimž je tento model technicky vyspělejší než současný superb. Jde například o adaptivní tempomat, velký dotykový displej s novou grafikou, rozpoznávání dopravních značek, Lane Assistant udržující automobil v jízdním pruhu a další prvky.

Kamuflovaný superb po faceliftu (5. března 2013, R10)

Foto: Radek Plavecký, Právo

Podle našich informací současná generace ještě nedostane adaptivní tlumiče. Následovník, který by měl dorazit už příští rok, tento prvek vylepšující komfort mít bude. U omlazeného superbu dostanou přední světla pás LED diod pro denní svícení (jsou zřetelně vidět i pod kamufláží), zadní světla velmi pravděpodobně nebudou zasahovat do víka kufru.

Přední logo bude nově umístěno uprostřed kapoty, vzadu by měl přibýt šikmý prolis. Superb po omlazení dostane větší mlhovky ve stylu třetí generace novodobé octavie. Potvrzené jsou i verze 4x4, nově půjde kombinovat 2.0 TDI (125 kW) s automatickou převodovkou DSG (dosud šel nejsilnější diesel pouze v kombinaci se 6stupňovým manuálem).

Detailní pohled na světlomet omlazeného superbu.

Foto: pro Novinky.cz čtenář TK

Světovou premiéru omlazeného superbu očekáváme v září na frankfurtském autosalonu, prodej bude zahájen patrně o měsíc dříve. Tipujeme, že první oficiální fotografie by Škoda mohla ukázat v červnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků