Hlavní obsah
Tesla Model Y Foto: Tesla 3x

Obří milník v historii Tesly. Model Y uzavřel první milion vyrobených aut

Vizionář Elon Musk, který stojí za automobilkou Tesla, na svém Twitteru oznámil milionté vyrobené auto této značky. Je jím chystaný Model Y, který se zatím neprodává zákazníkům.

Tesla Model Y Foto: Tesla 3x
Obří milník v historii Tesly. Model Y uzavřel první milion vyrobených aut

Mnoho lidí Tesle její čísla těžko věří, ale automobil s výrobním číslem 1 milion, to už je velké slovo do pranice. Elon Musk to dobře ví, ostatně i proto se jeho fotografií pochlubil na Twitteru. Miliontým vyrobeným vozem značky Tesla se stal Model Y.

Tesla nyní vyrábí svá auta ve dvou továrnách, v americkém Fremontu a čínské továrně Giga Shanghai. To také znamená, že čísla mohla být daleko vyšší, nebýt globálního problému s novým typem koronaviru. Od Tesly se tak patrně dají v budoucnosti očekávat ještě lepší výsledky.

Společně s Muskovým oznámením o autě přišli někteří další uživatelé na Twitteru i se zajímavými čísly. Podle jejich informací Tesla k 31. prosinci minulého roku vyrobila 893 450 vozidel. To by znamenalo, že za první čtvrtletí tohoto roku to bylo dalších 106 550 aut.

Pokud by Tesla udržela tempo cca 100 tisíc vyrobených aut za zhruba dva měsíce, ke dvěma milionům by se mohla dostat někdy v druhé polovině roku 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků