Hlavní obsah

Nový SsangYong Actyon - jak se vám líbí?

SsangYong Actyon přijde ještě tento rok, aby zaplnil mezeru v nabídce značky směrem k menším vozům SUV. Zatím o něm není mnoho informací a i fotografie jsou celkem nedostatkovým zbožím. Několik se jich však objevilo.

Nový SsangYong Actyon - jak se vám líbí?

Nové SUV SsangYong Actyon očekáváme v Česku ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Zatím je v prodeji pouze v Koreji. Přesto se nám podařilo získat několik informací a především fotografií tohoto jistě netradičního vozu.

Jak už je u značky SsangYong tradicí, vůz nevyniká zrovna krásou. Vkus korejských designerů je patrně zcela jiný než evropských zákazníků. To dokázal i model Rodius, jenž vyhrál soutěž o nejošklivější automobil Evropy.

Actyon je ale z tochu jiného těsta. Jedná se o SUV s délkou 4,45 m, je tedy o 200 mm kratší než nedávno představený SsangYong Kyron [celý článek]. V nabídce budou dva motory - dvoulitrový vznětový agregát a zážehový motor o objemu 2,3 l. I když u toho ještě nevíme, zda bude do Česka dovezen. U kyronu tomu tak není. Agregáty snad postupně splní i Euro 4. V nabídce bude jak manuální, tak i automatická převodovka.

Anketa
Líbí se vám vozy SsangYong?
ANO
62.2 %
NE
34.6 %
NEVÍM
3.2 %
Celkem hlasovalo 1279 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků