Hlavní obsah
Škoda Rapid Foto: Radek Plavecký, Právo

Na Ukrajině začala výroba rapidu

Automobilka Škoda Auto v pátek odstartovala výrobu modelu Rapid v ukrajinském závodě společnosti Eurocar v Solomonovu. Rapidy se začnou prodávat na konci března. Ukrajina patří mezi růstové trhy značky, na nichž v posledních třech letech téměř zdvojnásobila prodej. Loni se odbyt zvýšil o téměř 32 procent na 14 400 vozů.

Škoda Rapid Foto: Radek Plavecký, Právo
Na Ukrajině začala výroba rapidu

Na ukrajinském trhu je podle automobilky zájem především o octavie, kterých se tam loni prodalo 8900. Od zahájení výroby nového modelu Rapid si Škoda slibuje další růst odbytu. "Tento vůz má pro náš mezinárodní růst velký význam, posílí naši pozici také v nově industrializovaných zemích. Zahájení výroby a prodeje na Ukrajině je důležitým krokem na této cestě," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva společnosti Winfried Vahland.

Škoda rapidy vyrábí také v indické Puně, čínské Šanghaji a v Mladé Boleslavi. Indická varianta modelu je k dostání od konce roku 2011, auta z tuzemské továrny se od loňského podzimu prodávají na trzích ve střední a západní Evropě. V Číně by se měly rapidy začít prodávat do konce letošního prvního čtvrtletí. V roce 2014 chce automobilka zahájit jejich výrobu také v Rusku.

Automobilka Škoda chce do roku 2018 zvýšit prodeje na 1,5 miliónu aut ročně. Uvádí kvůli tomu na trh nové modely, kterých by jen letos mělo být osm. Škoda zatím na trh uvedla třetí generaci nejprodávanějšího modelu Octavia a příští týden na autosalonu v Ženevě představí také verzi kombi tohoto modelu. Loni Škoda prodala rekordních 939 200 aut, což bylo meziročně o 6,8 procenta více.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků