Hlavní obsah

Mercedes prý uvažuje o odkoupení Maybachu

Měla to být továrna na peníze, zatím je to jen velký ekonomický průšvih. Mluvíme o značce Maybach, která se pomalu ale jistě utápí ve finančních problémech. Její automobily nikdo nechce a nákladná výroba a servis jen další peníze odčerpávají.

Mercedes prý uvažuje o odkoupení Maybachu

Podle listu Automotive News se nyní uvažuje, že by Maybach přešel pod křídla Mercedes-Benzu. Tam by se stal samostatnou luxusní divizí, která by měla na starost něco podobného jako AMG ve sportovní branži či McLaren ve supersportech. To by znamenalo pro Maybach vyřešení problémů.

Maybach sázel na to, že jeho vozy nabídnou parádní techniku zabalenou v luxusním kabátku, jenže se přepočítal. Počítali totiž jiní, a to mnohem lépe. Technika sice moderní je, ale v mnohém jí může zákazník dostat v nové řadě Mercedes-Benz S, design snad až příliš nápadně kopíruje starou "S-kládu" a luxus nabízí dnes kde kdo.

Maybach tak od roku 2003 prodal pouhých 778 vozidel, což je žalostně málo. Tak například v USA se jich prodalo 500, což je na sedmdesát exkluzivních dealerů s nákladnými autosalony (postavení individualizačního studia stojí prý 500 000 dolarů) skutečně málo.

Nyní plánuje Maybach postavení menšího a levnějšího vozu, který by byl přímým konkurentem nového "eska", nebo se zavede užší spolupráce s Mercedesem. Od něho by Maybach přebíral podvozky a motory z řady GL a stavěl by na nich vlastní SUV

Ať je to jak chce, pokud Mercedes neodhodlá tuto značku vzít pod svá křídla či jí alespoň pomoct, pravděpodobně Maybach podruhé zahyne.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků