Hlavní obsah

Ford investuje miliardu dolarů, chce obnovit značku Lincoln

Americká automobilka Ford Motor chce do vývoje nové generace modelů značky Lincoln investovat miliardu dolarů, tedy asi 17 miliard korun. Pro Lincoln to bude "poslední šance", jak se vrátit na pozici přední americké značky v segmentu luxusních automobilů.

Ford investuje miliardu dolarů, chce obnovit značku Lincoln

Ford nyní pracuje na sedmi zcela nových nebo podstatně modernizovaných modelech značky Lincoln. Na trh by měly být uváděny během nadcházejících čtyř let, řekl prezident regionální divize Ford Americas Mark Fields podle několika prodejců, kteří se neveřejné schůzky prodejců značky Lincoln před dvěma týdny zúčastnili.

Zástupci Fordu na setkání uvedli, že v letošním roce firma čeká pokles prodeje vozů Lincoln na 78 tisíc. S pomocí nových modelů by se měl prodej do roku 2015 dostat na 162 000. Představitelé Fordu nebyli podle agentury Reuters zatím k zastižení, aby se ke zprávě vyjádřili.

Ford už loni v říjnu oznámil dealerům, že zruší 175 slabších obchodních zastoupení značky Lincoln ve Spojených státech z dosavadních zhruba 500 a bude pracovat na obnově celé značky včetně nového designu a luxusních prodejen. Ford chce dostat obchodní zastoupení značky na takovou úroveň, která by mohla konkurovat luxusním prodejnám německých značek Audi a Mercedes.

Lincoln byl do 90. let minulého století nejprodávanější značkou luxusních vozů v USA. Nyní ale prodává méně než polovinu automobilů proti současnému lídru segmentu, jímž je značka Lexus japonské automobilky Toyota.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Ford najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků