Hlavní obsah

Brabham se vrací, chce vyrábět sportovní auta

Je jen málo známějších jmen motoristického sportu než Brabham. Známý jezdec Jack Brabham a jeho značka závodních strojů se nesmazatelně zapsali do historie. A teď jeho vnuk znovu startuje tohle slavné jméno na poli automobilismu.

Brabham se vrací, chce vyrábět sportovní auta

Dne 2. května 2018 představí David Brabham, vnuk slavného Jacka Brabhama, nové auto. Jeho jméno bude samozřejmě navazovat na historické milníky stejnojmenné značky, takže půjde o BT62. Bude to závoďák, nebo silniční auto? Pravděpodobně to druhé. Ale David Brabham plánuje oboje. Především chce postavit silniční sporťák, něco ve stylu McLarenu. V úvodním klipu můžete slyšet zvuk motoru. Jen bublající, nikoli s plně „otevřenými klapkami“.

Po 26 letech se tak objeví nový automobil jména Brabham. A má na co navazovat. Vždyť od šedesátých let značka Brabham vyprodukovala více než 700 závodních vozů. Vzpomeňme třeba BT7, s nímž Jack Brabham vyhrál svůj první závod F1, nebo BT19, se kterým poprvé vyhrál celý seriál mistrovství světa F1.

Jack Brabham v legendárním voze BT19 při Velké ceně Monzy v roce 1966

Foto: Profimedia.cz

V závodních tradicích pak chce David Brabham pokračovat. V plánu je i sporťák pro závody, prý snad dokonce i do těch nejdůležitějších – Formule 1. Uvidíme. Zatím Brabham Automotive musí prorazit na poli osobních vozidel, aby vydělalo na závodění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků