Hlavní obsah

BMW možná postaví auto s Mercedesem

Budoucí malý vůz od Mercedes-Benzu možná bude mít společnou platformu s Mini. To by mělo snížit náklady na výrobu a nebezpečí při neúspěchu modelových řad. Plánuje se, že v roce 2011 by mohly s tímto podvozkem vyjet u Mercedesu nové řady A a B.

BMW možná postaví auto s Mercedesem

Mini patřící pod křídla BMW by se tak mohlo stát poprvé partnerem jiné značky. Zatím jeho platforma zůstávala pouze jemu a BMW dodalo pouze motory, které připravilo společně s PSA.

Jenže tato spolupráce se podle některých informací stane minulostí. Klaus Draeger, výkonný ředitel pro vývoj v BMW, totiž v publikaci o německém průmyslu napsal, že spojení mezi PSA a BMW při vývoji motorů už prakticky skončilo. Podle něj jsou nové motory o objemu 1,4 a 1,6 l příliš drahé na výrobu. BMW asi očekávalo od agregátů také větší uplatnění ve svých modelech, ale to se zatím nedaří.

BMW tak podle všeho ukončí další partnerství při vývoji motorů. Letos byla podepsána smlouva a hned zase zrušena mezi BMW a Mercedesem na vývoj nových agregátů, především těch hybridních. Takže ani v tomto směru se BMW neprosadilo, což jej může v budoucnu dost mrzet.

BMW chce vydělávat hlavně v USA

Ovšem BMW si s tím hlavu neláme. V USA totiž očekává mohutný nárůst prodejů. Podle Automotive News totiž v dalších letech představí na tamním kontinentu hned tři nové modely - malý crossover a dva sedany. Jeden ze sedanů bude pravděpodobně větší a dražší než současná sedmičková řada.

Navíc v USA přijde Mini Clubman (tedy kombi od Mini) a také zanedlouho bude představena i zvýšená verze crossover. Také Rolls-Royce, který pod správou BMW zatím má pouze jediný model, představí další dvě řady. Mluví se především o malém a "levném" modelu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků