Hlavní obsah
Aston Martin Rapide E Foto: Aston Martin

Aston Martin poutal na elektrický Rapide pět let. Skončí dříve, než se začal prodávat

Výrobce luxusních sportovních automobilů Aston Martin nebude podle britského Autocaru vůbec produkovat elektrickou verzi modelu Rapide, jak se dlouho očekávalo. Elektrická limuzína skončí spolu s klasickým modelem Rapid. Tedy dříve, než se vůbec dostala do prodeje.

Aston Martin Rapide E Foto: Aston Martin
Aston Martin poutal na elektrický Rapide pět let. Skončí dříve, než se začal prodávat

Očekávaný sedan Rapide E, tedy první sériově vyráběný Aston Martin s elektromotorem, k zákazníkům podle Autocaru nikdy nezamíří.

Rapide E byl přitom automobilkou propagovaný a očekávaný vůz. Poprvé byl představen jako koncepční model už v roce 2015 a v dubnu loňského roku vedení Aston Martinu potvrdilo, že vznikne i jako sériové auto. Britové pak dokonce postavili prototyp, který si zajel i slavnou trať do vrchu v Goodwoodu. Příběh ale bohužel šťastně neskončí.

Podle Autocaru je téměř jisté, že Aston Martin kompletně upustil od svého plánu postavit 155 kusů limitované série Rapide E.

Když byl ještě Rapide E blízkou budoucností, počítali v Aston Martinu s tím, že auto bude mít elektrický agregát s výkonem 601 koňských sil s točivým momentem 950 Nm. Maximální rychlost pak měla být omezena na 250 km/h. Na jedno nabití měl sedan Rapide E ujet až 322 kilometrů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Aston Martin na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků