Hlavní obsah

Alfa v Ženevě ukáže sportovní Mi.To s výkonem 240 koní

Alfa Romeo Mi.To je nejmenší z modelové řady italské automobilky. Po stránce designu jde o jedno z nejhezčích současných aut, doposud mu ale chyběla vrcholná, sportovní verze. Možná ale nakonec bude, do Ženevy totiž Alfa přiveze koncept nejsilnější verze GTA.

Alfa v Ženevě ukáže sportovní Mi.To s výkonem 240 koní

Design verze GTA (Gran Turismo Alleggerito) je působivý obzvláště při pohledu zezadu - dvě obrovské koncovky výfuku a nepřehlédnutelný difuzor u zadního nárazníku. K tomu připočtěte o dva centimetry snížený podvozek oproti sériové verzi a máte před sebou pěkné sportovní auto. Jde však pouze o koncept, což znamená, že realita bude velmi pravděpodobně umírněnější.

:. Spoiler, dvě obrovské koncovky výfuku... tohle auto vypadá skvěle.

O pohon Alfy Mi.To GTA se stará benzínový čtyřválec se skromným objemem - pouhých 1,7 litru. Jenže díky turbodmychadlu, variabilnímu časování ventilů a dalším „drobnostem“, je finální výkon působivých 240 koní, nebo-li 179 kW. Jaké jsou jízdní výkony, zrychlení a maximální rychlost si zatím italský výrobce nechává pro sebe.

Alfa zatím oficiálně neoznámila ani to, zda máme počítat se sériovou verzí. Bylo by to jistě vítané rozšíření nabídky, notabene pokud by nejsilnější Mi.To vypadalo tak dobře jako představovaný koncept. Verze GTA nabízí Alfa u modelů 147 a 159.

:. Alfa Romeo Mi.To GTA - z tohoto pohledu vynikne silueta kupé

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků