Nový CV6 je první vůz, který si navrhla po technické stránce sama automobilka Changan. O design se však postaral odborník na slovo vzatý - turínská designérská kancelář IDEA. Jak se jí to povedlo je už na názoru zákazníka.

Vůz disponuje třinástistovkovým zážehovým motorem s výkonem 65 kW je dostatečný pro tak malý vůz. Jeho rozměry jsou 3522 x 1648 x 1549 mm a rozvor má 2364 mm. S těmito rozměry je sice o něco delší než QQ, ale také užší a nižší.

Automobilka Changan plánuje výrobu tohoto vozu ve velkém. Právě on by se měl stát hlavním tahounem prodejů, díky nimž by měla značka vyrábět do roku 210 ažb 1,5 miliónu vozů ročně. Část z výroby půjde i za hranice. Předpokládá se, že zanedlouho se objeví její vozy i v Evropě. Changan se zajímal o rozprodávaný Rover, možnosti dovozu automobilů do Španělska (podobně jako Landwind) a nyní hledá strategického partnera, se kterým by začal v Evropě spolupráci. Zatím se hovoří o některém z nezávislých dovozců, nebo velkém evropském autobazaru. CV6 se tak do pár let může objevit i u nás.