Starý známý Volkswagen T1 v modelových ročnících 1970 až 1978 měl ve svém výrobním programu i kempinkovou variantu Westfalia, někde označovanou jako Campingwagen. S ní se můžeme setkat i dál. Ale ta kulatá klasika už to prostě není.

V Kanadě se však rozhodli, že slavnou vizáž oživí, omladí a kompletně vylepší. Výsledkem jsou zatím jen skici a ukázka všech "vychytávek" na videu, na které se můžete podívat na stránkách firmy.

Automobil sám o sobě je opravdový krasavec. Z T1 si vzal to nejlepší a dal to po podoby stejně kvalitně, jako třeba následovník neméně slavného Mini. Jenže jen jednostranně vyklápěcí střecha, jakou měl původní model, se zde nekoná. Pro kempování se vyzdvihne střecha celá a na její velké dvojlůžko se leze po schůdcích vytvořených ze sedadla spolujezdce.

Kolem Westfalie se pak rozprostřou "křídla" střechy a spustí se boční stěny stanu. Uvnitř moc místa nejdřív není, ale všechno se dá změnit - Například na levých zcela výklopných dveřích je umístěná kompletní kuchyňská linka. Když tedy bude chtít majitel vařit, dveře zcela otevře ven a linku spustí na zem. V zadním výsuvném nárazníku je pak složený stolek a židličky.