Fiat je nyní čtvrtým největším vývozcem automobilů do Německa. Jedničkou je japonská automobilka Toyota Motor, za kterou následují francouzští konkurenti Renault a PSA Peugeot Citroën. "Naším cílem je dostat se do první trojky," prohlásil Frey.

Společnost Fiat očekává, že její prodej v Německu do roku 2008 stoupne na více než 150 000 vozů z předpokládaných 120 000 aut v letošním roce. Tržní podíl by se tak měl zvýšit na 4,1 procenta z necelých tří procent. V loňském roce prodala firma v Německu 87 600 vozů.

Tržby společnosti v Německu by měly letos stoupnout na 1,85 miliardy eur z loňských 1,35 miliardy. "To by z Německa udělalo největší trh Fiatu mimo Itálii," řekl Frey.

Společnost Fiat se před několika lety kvůli ztrátovosti automobilové divize ocitla v krizi. Generální ředitel Sergio Marchionne proto přikročil ke snižování nákladů a uzavírání spojenectví s ostatními automobilkami, aby vrátil divizi k zisku. Například srbská automobilka Zastava získala do své výroby Fiat Punto staré generace a vyjednává se o modelu Stilo [celá zpráva].