"Jsme s BMW stále v kontaktu, žádné konečné rozhodnutí však zatím nepadlo," prohlásil mluvčí čínské automobilky. Dodal, že v blízké době ohlášení dohody neočekává. Mluvčí čínské divize BMW uvedl, že o dohodě se SAIC nemá žádné informace. Upozornil, že firma jedná i s dalšími společnostmi.

Rover je jak puzzle

Britský výrobce automobilů MG Rover byl v loňském dubnu nucen požádat o ochranu před věřiteli kvůli dluhu ve výši 1,4 miliardy liber. To vedlo k zániku 5000 pracovních míst v hlavní továrně ve městě Longbridge.

Tuto továrnu si firma Nanjing začátkem letošního roku pronajala na 33 let s tím, že doufá v obnovení jejího provozu. Minulý měsíc se objevila zpráva, že Nanjing hodlá v americké Oklahomě vyrábět vozy se značkou MG. Firma by se tak mohla stát první čínskou automobilku vyrábějící vozy ve Spojených státech.

Jenže všechna práva na Nanjing nepřešla. Továrna a její know-how bylo rozprodáno po částech.

Čínská automobilka Nanjing Automobile Group v loňském roce koupila zkrachovalou britskou firmu MG Rover, zatímco SAIC vlastní technologii pro výrobu dvou modelů Rover. Právo na užívání značky Rover však stále patří společnosti BMW. V jednání jsou však další části Roveru, jako například práva na koncepty jako například MG XPower SV-R či Rover 75 Coupé Concept. Posledně jmenovaný je v plánu automobilky Nanjing, ale práva na něj údajně má malá skupina britských investorů.