"Trh je velký," neobává se Navicar nové konkurence. Tento levný prodejce služby přišel na německý trh před půl rokem a nabízí auta v relaci od devíti od 18 eur na den. S dosavadní 85procentní vytížeností svého autoparku je velmi spokojen. Vstupem firmy Sixti na trh se jen podle něj potvrzuje nový trend.

Předsedovi Spolkového svazu pronajímatelů aut Berndu Schumannovi je ale samozřejmě podnikatel Sixt trnem v oku. Obává se, že se levné nabídky příliš rozšíří a ohrozí tradiční půjčovny. Ale na druhé straně si uvědomuje, že je klientela Navicaru poměrně omezená: "Objednávat se dá pouze přes internet, což předpokládá vlastnit přípojku a musí se platit kreditní kartou," připomíná Schumann.

I přes nabídnuté nízké ceny Schumann doporučuje zájemcům opatrně kalkulovat. "Auta se totiž musejí vracet umytá a natankovaná s plnou nádrží," říká. Další náklady vznikají při prodlužování půjčovní doby a nebo dodatečném připojištění. "Levně se dá přitom objednávat jen čtyři až 12 týdnů předem, krátkodobější objednávky už tak výhodné nejsou."