Na českém trhu se již pohybuje několik automobilů s hybridním pohonem. Nejznámější je Toyota Prius, ale jsou tu i další od značky Lexus (RX 400h, GS 545h). Jenže to všechno jsou vozy, jenž mají cenu na hranici, která již pro drtivou většinu zákazníků není akceptovatelná.

Honda tak jako první přichází s "lidovým" hybridem. O pohon se stará zážehový čtyřválec o objemu 1,3 l s výkonem 70 kW a točivým momentem 123 N.m. Druhým zdojem výkonu je elektromotor s 15 kW a točivým momentem 103 N.m. Oba agregáty jsou napojeny na přední kola přes bezstupňovou převodovku CVT.

Elektromotor funguje jako motor, alternátor i jako startér. Pomáhá motoru, kdykoli to umožňuje stav nabití akumulátorů. Honda Civic Hybrid má maximální rychlost 185 km/h a z 0 na 100 km/h vyjede za 12,1 s. Hlavní výhodou vozu je spotřeba - ve městě pouhých 5,2 l, mimo pak 4,3 což dá v kombinaci 4,6 l na 100 km.

Cena 649 000 Kč zahrnuje bohatou výbavu zahrnující ABS, EBD, VSA, šest airbagů, kotoučové brzdy, mlhovky, el. ovládaná přední i zadní okna a zrcátka, tempomat, palubní počítač, automatickou klimatizaci a jiné.