"Úspěšně jsme vytvořili atraktivní kabriolet, který se stisknutím tlačítka změní v plnohodnotné elegantní kupé. Zákazníci tak dostávají dvě auta v jednom. Obě s místem pro čtyři dospělé," řekl president Volvo Cars Hans-Olov Olsson.

.: ANKETA
Oznámkujte design nového Volva C70.
V anketě na konci článku.

O tom, že to nebyla snadná práce, může nejvíce vyprávět vedoucí designér modelu C70 Fedde Talsma. "Nebylo to vůbec jednoduché sladit linie kupé a kabrioletu," uvedl. "Rozhodli jsme se začít s designem kupé. Až když jsme byli s výsledkem spokojeni, udělali jsme nutné úpravy a vytvořili kabriolet z linií kupé. Zkušenosti nám říkaly, že je to nejlepší cesta, kterou se máme vydat."

Nová společnost Pininfarina Sverige AB, která bude mít "césedmdesátku" na starosti, vznikla loni ve švédském městě Uddevalla. Tedy tam, kde se v roce 1997 narodil předchozí kabriolet Volva. Firma bude mít pod kontrolou všechny operace v místní továrně, která zaměstnává více než 600 lidí, mezi nimi i vývojové inženýry, projektové manažery a testovací techniky. Majoritu ve společném podniku má Pininfarina (60 procent).