Podle magazínu ale potvrdila, že nová Fabia přijde na britský trh v roce 2007. Jestliže by se tato informace zakládala na pravdě, stejný termín se dá očekávat i při uvedení na domácí trh. Škodovka vůz při testování v Německu zamaskovala jako kombík. Pozorné zraky britských motoristických novinářů však odhalily některé nesrovnalosti. "Automobilka se k těmto informacím nebude vyjadřovat," sdělil Právu tiskový mluvčí Evžen Krauskopf.

Novinka se bude vyznačovat dravější a nižší siluetou. Design má být o poznání svébytnější a odvážnější, než tomu bylo doposud. Fotografie na webu Auto Express zveřejněny nebyly. Kromě pětidvéřového hatchbaku a kombíku se podle AutoExpress motoristé dočkají i třídveřového provedení. Magazín připomíná, že Fabie se nové verze dočká jako první z rodiny malých vozů koncernu Volkswagen Group. Následovat mají Seat Ibiza a Volkswagen Polo.

Pod kapotou bude s největší pravděpodobností v nabídce naftových motorů nejmladší koncernový malý diesel a kompaktní benzínové FSI.

Fabia podstoupila v červenci 2004 jemné změny především v oblasti předního nárazníku a zadních světel. [celá zpráva]  Pro modelový rok 2006 automobilka na letošním brněnském Autosalónu představila Fabii s brzdovým asistentem Dual Rate, který bude sériově dodáván s vozy se systémem ABS.

Příští rok na autosalónu v Ženevě chce Škoda Auto představit novou modelovou řadu na základě studie Roomster. V Brně pak oznámila, že do konce letošního roku padne rozhodnutí, zda se sériové podoby dočká i studie Yeti. [celá zpráva]