Představí se zde více jak 300 vystavovatelů ze 14 zemí. Očekává se 150 tisíc návštěvníků. Budou zde legendární Cadillac, supersportovní Corvette, malé vozy z kolínského TPCA či ženevský koncept Škody Auto - Yeti.

Velký prostor se věnuje tuningu. Tuning show je rozdělena na tři samostatné části. Chystají se premiéry řady exklusivních úpravců mezi nimi například AMG, Brabus a Carlsson. Nebudou chybět zástupci společností Startech, Schnitzer, Rinspeed nebo český výrobce sportovních automobilů Kaipan.

Jak na servis

V poslední době se rozpoutala poměrně živá debata týkající se problematiky servisování vozidel. Může za to rozsáhlá reforma pravidel hospodářské soutěže při prodeji a servisu automobilů, která přinesla v loňském roce rozsáhlé změny také do našich servisů.

Na tuto situaci reaguje rovněž letošní Autosalon Brno.

Od loňského roku platí, že již nemusíte jezdit se svým vozem v záruce do značkového autoservisu na běžnou údržbu a opravy. Můžete si nechat, bez ztráty záruky, opravit svůj vůz v jakémkoli servisu, který ale musí splňovat určité podmínky.

Autoservis musí například zajistit, aby při opravě byly používány originální nebo kvalitativně rovnocenné náhradní díly. Majitel vozidla se pak nemusí nijak obávat, že by při opravách v jiném, než značkovém servisu, přišel o možnost garancí. Pokud si majitel nechá udržovat, nebo opravovat svůj automobil v nezávislém servisu, může totiž výrobce vozu vypovědět garanci pouze v případě, když bude tato oprava či údržba provedena špatně, nebo v rozporu s technickými informacemi.

V kostce

:. Autosalon Brno 2005 je začleněn do seznamu nejprestižnějších veletrhů v tomto roce - zapsán v kalendáři Mezinárodní organizace výrobců automobilů (O.I.C.A.)

:. Přihlášeno je téměř 300 vystavovatelů ze 14 zemí, kteří budou vystavovat na ploše 50 000 m2. Předpokládá se 150 tisíc návštěvníků.

:. Pořadatelem jsou Veletrhy Brno, a. s., spolupořadatelem Sdružení automobilového průmyslu ČR a jejich partnery Svaz dovozců automobilů (SDA), Sdružení importérů součástí automobilů, servisní a garážové techniky (SISA), Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel (SAČR), Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) a Asociace leasingových společností (ALS).

:. Autosalon Brno 2005 bude zahájen 2. června dnem pro novináře; 3. červen je vyhrazen odborným návštěvníkům a od 4. do 9. června je otevřen široké veřejnosti. Otevřeno bude od 9.00 do 18 hodin.

:. Celodenní vstupné činí 100 Kč, zlevněné polovic - pro studenty, důchodce a vojáky. Pro školy je za 30 korun.

Podrobnosti přinese pondělní vydání Práva ve své pravidelné příloze Firma.