"Kompaktní SUV značky Škoda naznačuje potenciál firmy v segmentu, který je pro Škodu Auto zcela novým," sdělila ve zprávě automobilka. Studii charakterizuje mimo jiné panoramatické čelní sklo, které zajišťuje dobrý výhled z vozu. Čelní sklo je jedním z nových prvků designu, které budou v blízké budoucnosti charakterizovat nové modely Škoda.

ANKETA
Oznámkujte design studie Škoda Yeti.
Hlasujte v anketě na konci článku.

Bližší technické parametry vozu automobilka zveřejní na autosalónu v Ženevě. Všeobecně se očekávalo, že Škoda na ženevském autosalónu představí sériovou podobu vozu náležícího do segmentu MPV, který měl být postaven na bázi fabie s inspirací studií Roomster. Mladoboleslavská automobilka by tak kromě fabie, octavie a superbu rozšířila nabídku modelů o atraktivní automobil pro volný čas.

Poptávka po vozech MPV a SUV každým rokem roste, neboť motoristé chtějí od automobilů nejen dobré technické parametry, ale především vnitřní prostor. MPV, které automobilka pravděpodobně představí až na podzimním autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem, by pro domácí automobilku mohlo znamenat i návrat do segmentu lehkých užitkových vozů N1, jejichž prodej loni stoupl o 47,2 %.

Maska studie Yeti je inspirována studií Roomster, kterou automobilka představila ve Frankfurtu loni. Světla jsou volně inspirována Land Roverem Discovery 3. Další snímky Škoda Auto zveřejní až v Ženevě.