Už roky je charakteristickým znakem vozů BMW palubní deska lehce natočená k řidiči. V novém voze řady „i”, který se inspiruje hlavně konceptem iNext, to půjde ještě dál. K řidiči se totiž natočí prohnutý displej.

BMW zatím nabízí fotku displeje ze shora. Předpokládejme však, že půjde o součást zcela nové architektury interiérů vozů s roztočenou vrtulí či bavorskou vlajkou ve znaku.

Uchycení do palubní desky nebude jen tak viditelné.

Uchycení do palubní desky nebude jen tak viditelné.

„Zakřivený a jednolitý displej je hlavním ovládacím elementem reprezentujícím moderní pojetí zaměření na řidiče. Zaujímá dominantní centrální pozici a vyznačuje se ikonickou strukturou zobrazení vytvářející mimořádný uživatelský zážitek,“ vysvětluje ředitel designu BMW Domagoj Dukec s tím, že posádka neuvidí spojení displeje s palubní deskou.

Prostor kontrolního displeje podle BMW zůstane snadno viditelný a dosažitelný i ze sedadla spolujezdce. V závislosti na situaci a individuálních preferencích prý půjde zobrazovaný obsah individuálně přesouvat mezi kontrolním displejem umístěným v zorném poli řidiče a prostorem, který může aktivně používat cestující sedící vpředu.

BMW Vision iNext

BMW Vision iNext

Co se týče samotného vozu, sériové provedení iNext je často nazýváno jako i5. Každopádně by se mělo představit nejpozději na začátku příštího roku.

BMW zatím prozrazuje, že dojezd na elektrickou energii by měl činit kolem 600 kilometrů.