Tesla hodně silně akcentuje vlastnosti svých automobilů, které mají jeden z nejlepších autonomních systémů řízení. Jistě, stalo se několik nehod. Dokonce smrtelných. Jenže často se ukázalo, že řidiči nerespektovali nařízení a za volantem například spali, i když podle předpisů se musí stále věnovat řízení a kdykoli musí být schopni jej znovu převzít.

Více o autonomním řízení značky Tesla:
Tesla Model 3 už umí jezdit úplně sama, pozná i semafor a značky
Tesla chce příští rok přijít se samořízenými taxíky
Programátoři nabourali systémy Tesly, auto řídili pomocí herního ovladače
Smrtelná nehoda Tesly znovu otevřela otázku její bezpečnosti

Ovšem autonomní řízení se omezuje jen na některé lokality. Je totiž třeba mít naprosto přesné informace o cestách, protože navigační údaje jsou jedním z několika vstupních dat. Elon Musk ale nyní v tweetu na přímý dotaz na celoamerický autonomní systém odpověděl hodně na rovinu: „Chtěli jsme mít autopilota LA/NY už minulý rok, ale bude až tento. Každý s autem Tesla si ho bude moct přidat.“

To znamená, že tento rok by měl být hotový autopilot, který by dokázal dojet z Los Angeles do New Yorku. Kolik bude stát? Pravděpodobně stejně, jako dnešní autopilot – při koupi nového auta v USA 6000 dolarů (138 000 Kč) a při doplnění u staršího 8000 dolarů (184 000 korun).