Zatímco budoucnost kolínských trojčat, tedy miniaut Citroënu C1, Peugeotu 108 a Toyoty Aygo, je nejasná a společný podnik TPCA v Kolíně se při příležitosti ukončení výroby druhé generace se zřejmě rozdělí, Toyota alespoň na své Aygo láká speciální edicí.

Verze X-Cite je nyní k dispozici i ve variantě Special. Ta má svítivě oranžový lak, stejné doplňky uvnitř a leskle černé patnáctipalcové disky kol. Zato edice X-Style je oděna do bílé, naopak s oranžovými doplňky karoserie i interiéru.

Varianta X-Style má oranžové naopak doplňky

Varianta X-Style má oranžové naopak doplňky.

Oba „speciály” jsou vybaveny vším, co Aygo nabízí. Nechybí infotainment se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, podpora Apple Carplay a Android Auto či zadní parkovací kamera, multifunkční volant nebo klimatizace. Připlatit si lze za bezklíčový vstup, startování tlačítkem nebo paket Toyota Safety Sense, který zastřešuje prvky jako nouzové brzdění či hlídání jízdních pruhů.

Pohon zůstává stejný. Toyota na rozdíl od francouzských sourozenců nenabízí dvanáctistovku, ale zůstává s upraveným litrovým tříválcem s 53 kilowatty, který poháněl už první generaci. Ceny zatím nebyly zveřejněny, pohybovat by se však měly těsně kolem 300 tisíc korun.

Výrazná barva rozsvítí i interiér

Výrazná barva rozsvítí i interiér.