McLaren má své portfolio docela přehledně řazené. Na vrcholu stojí Ultimate Series, typicky model P1 či Senna. Již poměrně běžně ke koupi jsou vozy ze Super Series, aktuálně model 720S. A jakýsi základ představují vozy Sport Series - stále supersporty za cenu kolem pěti či šesti milionů korun, ale základ je základ.

I tato „plebejská” řada má svůj vrchol. Podobně jako u větších modelů je jím model Long Tail. Pojem „dlouhý ocas” odkazuje na slavný závodní vůz F1 GTR Long Tail. Kúry, při které se přiostří motor a sundá hmotnost, už se dočkalo kupé a vznikla tak verze 600LT. Nyní podobný osud stihnul i otevřenou verzi.

McLaren 600LT Spider umí až 324 km/h

McLaren 600LT Spider umí až 324 km/h.

Číslovka tradičně ukazuje na nominální výkon dvakrát přeplňovaného osmiválce o objemu 3,8 litru. A sice v koňských silách. Vůz se liší celkovým agresivním bodykitem. Díky většímu použití uhlíkových vláken a dalších exotických materiálů je hmotnost vozu nyní pouze 1297 kilogramů.

Za 2,9 sekund už z místa uháníte stovkou. Se střechou nahoře můžete uhánět až 234 kilometrů za hodinu. Její sundání zvýší aerodynamický odpor, stejně však výsledných 315 km/h moc dlouho nevydržíte. Cena zatím nebyla zveřejněna. U 570S Spider ale je lehce pod pěti miliony korun, což se může klidně i násobně zvýšit, jak je tomu u speciálních edic zvykem.

Jedná se o primárně okruhovou verzi s důrazem na nízkou hmotnost.

Jedná se o primárně okruhovou verzi s důrazem na nízkou hmotnost.