O Scale toho víme už celkem dost, Škoda prozradila, že pod kapotou bude jeden diesel a dva benzínové motory v několika různých variantách, včetně jedné, která jezdí na stlačený zemní plyn. [celá zpráva]

Auto se začne vyrábět v únoru, v květnu s ním mohou odjet první zákazníci.

Škoda Scala má první české ceny

Škoda Scala

FOTO: Škoda Auto 7x

Automobilka chce modelem oslovit mladší sportovněji založené zákazníky. "Novým modelem otevíráme novou kapitolu vozů kompaktní třídy. Jedná se o zcela nový vůz, který ve třídě výrazně posouvá měřítka v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Dokládá to i svým novým názvem," uvedl předseda představenstva Škody Bernhard Maier.

Scala má konkurovat tradičním hatchbackům, jako je VW Golf, Ford Focus, Kia Ceed nebo Opel Astra.

Nová Škoda Scala

Nová Škoda Scala

FOTO: Radek Plavecký, Novinky

Scala za příplatek dostane kompletně LEDková světla a také plejádu bezpečnostních a asistenčních systémů, jako v nejdražších škodovkách, tedy včetně varování před autem blížícím se zezadu nebo adaptivního tempomatu. Přitom stále zůstává menší než Octavia - rozvor náprav je 2 649 mm, kdežto Octavia nabídne 2 686 mm.

Nová Škoda Scala a šéf firmy Bernhard Maier

Nová Škoda Scala a šéf firmy Bernhard Maier

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Škoda Scala

Škoda Scala

V kabině nejvíce zaujalo nové umístění displeje - je na středové konzoli úplně nahoře a z palubní desky „trčí”. Když jsme uvnitř seděli, zaujaly nás příjemné materiály a dobrá kvalita zpracování. A také fakt, že už v základní výbavě bude připojení k internetu. [celá zpráva]

Škoda Scala

Škoda Scala

Interiér se odhalil už kompletně.

Interiér se odhalil už kompletně.

To na pohled nejdůležitější, vzhled exteriéru, představila Škodovka ve čtvrtek večer v Tel Avivu. Jak to probíhalo, se můžete podívat ve videu, a veškeré informace o novince si přečíst ve vyčerpávajícím představení.

Škoda Scala

Škoda Scala

Vůz jsme si už zvenčí mohli prohlédnout, ale jen v maskovací fólii.

Vůz jsme si už zvenčí mohli prohlédnout, ale jen v maskovací fólii.

Škoda Scala

Škoda Scala

Může se vám hodit na Garáž.cz