Originálních kusů 935 už moc není. Přece jen to bylo závodní auto, které mívá spoustu nehod. Takže i když se jich nevyrobilo málo, je to dnes hodně žádané zboží.

To u DP Motorsport to udělali jinak. Vzali Porsche 965 Turbo z roku 1992 a kompletně ho přestavěli, aby připomínalo právě generaci 935. Samozřejmě že všechno prošlo úpravami. I motor o objemu 3,3 litru, který dnes dává výkon 450 koní.

Nádhera je to i zezadu

Nádhera je to i zezadu.

Klasický interiér bez odstrojení

Klasický interiér

Podvozek je samozřejmě závodní a nejdůležitější komponenty dodala firmy H&R. Jsou tu stavitelné jak tlumiče, tak i zrutné stabilizátory. To samozřejmě za novými koly s pneumatikami 245/40 R18 vepředu a 335/30 R18 vzadu není vidět. Karoserie krásně připomíná 935 K3, včetně světel vytáhnutých do boků nárazníků. Samozřejmě tu ale zásadní změny jsou, jako třeba vstup vzduchu na nárazníku, který má aerodynamické směřování. Nebo u zadních blatníků nejsou ty ohromné vstupy vzduchu k brzdám. Celá karoserie je samozřejmě postavena z uhlíkového kompozitu, uvnitř je pak prostorový bezpečnostní rám. Cena konverze nebyla zveřejněna.

Závodní sedačky a bezpečnostní rám nesmí chybět

Závodní sedačky a bezpečnostní rám nesmí chybět.