Spekulovalo se, že by se nová škodovka představila na letošním autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem, tedy na stejném místě, kde se v roce 2003 představila studie Roomster. Podle Wittiga však svět novinku ještě ve Frankfurtu neuvidí. Jako jeden z možných termínu představení uvedl až ženevský autosalón 2006, kdy se počítá i se zahájením prodeje.

Jak bude nový vůz vypadat se dosud neví. Na loňském autosalónu v Paříži se však spekulovalo, že novinka je již téměř hotova. Do jaké míry však převzala designérské pojetí Roomsteru vytvořené šéfdesignérem Škody Auto Thomasem Ingenlathem, není známo.

Velkoprostorové vozy, tzv. MPV, jsou rok od roku oblíbenější. Pasažérům nabízejí nejen dostatek prostoru pro posádku, ale i pro zavazadla. Vozy v této kategorii se prodávají v rozmezí 390 až 560 tisíc korun. Například Renault Kangoo, který má srovnatelné rozměry se studií Roomster, v základním provedení s benzínovým motorem 1,2 16V stojí 398 900 korun. Podobně jsou na tom např. i Opel Meriva se zážehovým motorem 1,6 za 389 900 korun, Citroën Berlingo 1,4i za 396 900 korun.