Spojení nejnovějších nápadů designérů a ženské krásy bere za své a modelkám zvoní na autosalonech hrana. Útěchou jim může být, že autosalony nebudou chudší jen o jejich půvaby, ale obecně, protože stále více značek nákladné stánky na salonech opouští. Náhradou jim je internet, kde zbývá dost místa i pro ženský šarm.

Přesto některé automobilky ještě letos do Ženevy spolu s vozy přivezly dosud neodmyslitelné usměvavé slečny. Například automobilky Škoda, Lvchi nebo Jeep krásky ke svým vozům přivezly, ale troufám si říci, že stánky s modelkami bych spočítal na prstech.

Modelek je letos pozoruhodný nedostatek.

Stánek Škody byl jedním z mála, kde u aut stály i modelky. A modelové.

FOTO: Marek Bednář, Novinky

Snadno se přitom dají najít fotky z ženevského autosalonu minulých let, které se nevěnují ničemu jinému než modelkám. Bývají u nich desítky fotek mladých dam, oděných tu spoře, tu decentně, ale vždycky tak, aby přitáhly pohledy publika na sebe - a o vteřinu později na auto, u kterého stojí.

Stánek Hondy patřil k tomu málu, kde u aut stály i krásné ženy.

Stánek Hondy patřil k těm, kde u aut stály i krásné ženy.

FOTO: Marek Bednář, Novinky

Počty modelek na ženevském autosalonu v posledních letech trochu klesaly, ale ve světle událostí posledních měsíců a informací ve videu je nabíledni, že tato velká změna je reakcí na kampaň „Me Too”, tedy česky „Já taky”. V té se ženy hlásily k tomu, že „ony taky” byly někdy v minulosti oběťmi sexuálního obtěžování. [celá zpráva]

Lvchi Venere

Lvchi Venere bylo jedním z mála aut, které bylo zdobeno modelkou v dlouhých bílých šatech.

FOTO: Marek Bednář, Novinky

„Na našem stánku je šperkem auto,” nechává se ve videu slyšet výkonný ředitel Lamborghini Stefano Domenicali. A právě to je v tomto případě druhou stranou mince. Na autosalony jezdíme primárně kvůli autům, ne kvůli modelkám, a chceme fotit auta, před kterými nikdo nebude zaclánět, ať to je mladá kráska nebo kdokoliv jiný.

Šperky na stánku Lamborghini byla auta, zejména modrý Huracán Performante Spyder.

Šperky na stánku Lamborghini byla auta, zejména modrý Huracán Performante Spyder.

FOTO: Marek Bednář, Novinky