V době, kdy stále více majitelů aut lákají nové nabídky mobility (spolujízda, sdílení automobilů atd.), aby ušetřili náklady za auto, se Citroën chystá spustit nabídku dlouhodobého pronájmu automobilů společně s TravelCar.com.

Tato nová nabídka operativního leasingu, kterou vyvinula banka PSA Finance France a která bude spuštěna v lednu 2017, umožní zákazníkovi nechat auto v jednom z partnerských míst platformy TravelCar.com v době, kdy ho nepoužívá. TravelCar.com se pak o všechno postará: pronájem auta třetím stranám, pojištění, odměna zákazníkovi za každý ujetý kilometr atd. Toto řešení na klíč je velmi pružné a zákazníkovi umožňuje používat nebo sdílet své vozidlo, jak chce a zcela jednoduše, bez přímé interakce mezi ním a těmi, kdo si auto půjčují.

Čím více zákazník sdílí své auto, tím víc vydělá. Kromě toho, pokud zákazník souhlasí s tím, že své auto poskytne na 20 dní v měsíci, služba se zavazuje vyplatit mu zaručený minimální příjem (a to i v případě, že si vůz během těchto 20 dní nikdo nepůjčí), který zcela vykompenzuje nájemné za Citroën C1 (149 €/měsíc), takže měsíční náklady na auto pro zákazníka činí 0 €.

Je třeba zmínit i to, že tato nabídka se bude od ledna 2017 vztahovat na všechny modely řady Citroën (celková kompenzace nájemného zaručeným minimálním příjmem v případě poskytnutí auta na 20 dnů měsíčně však bude platit jen pro Citroën C1 VTi 68 s manuální převodovkou a bez příplatkové výbavy).

Sdílení aut – celosvětový trend

Automobilky vidí ve sdílení aut ohromný potenciál a trend budoucnosti. O sdílení aut už přemýšlí snad každá značka a mnoho z nich už na tom začalo pořádně pracovat. Tak například Mercedes už plánuje platformu pro sdílení soukromých aut zákazníků. [celá zpráva]

Volkswagen naproti tomu dokonce vytvořil celou novou značku, která má na sdílení aut pracovat a vytvořit z něj ohromný kolos. [celá zpráva]